Cena je u bydlení zásadní

Ceny obytných nemovitostí v posledních několika málo letech dramaticky stouply, ale to neznamená, že byste si nemohli koupit vlastní bydlení za dobrou cenu.

Cena je u bydlení zásadní

Není na světě snad jediný človíček, který by nechtěl mít nad hlavou vlastní střechu. V našich zeměpisných šířkách byl systém ještě donedávna nastaven tak, že standardně vydělávající rodina si mohla dovolit alespoň menší byt v případě zajímavých lokalit, nebo něco většího v mešních obcích. To už dnes tak úplně neplatí, jelikož ceny nemovitostí jsou všude až příliš vysoké, díky čemuž jsou pro běžné jedince prakticky nedosažitelné. A nic na tom nemění ani hypotéky, které jsou nastaveny tak, aby na ně dosáhl co nejmenší počet lidí. To je samozřejmě velký problém, jelikož to znamená vzestup nájemního bydlení. A to není zrovna nejlevnější.

Obytná přívěs

Bydlet v podnájmu obvykle znamená velké výdaje a také docela velkou nejistotu. Zatímco pod vlastní splacenou střechou budete moci žít i kdyby na chleba nebylo, z podnájmu vás vyhodí při prvním nezaplacení. Je tedy daleko lepší najít si něco, třeba i o trochu horšího než byt, a koupit to. Velmi dobrou investicí se v posledních letech staly dřevěné mobilní domy.

Dobrá investice

Je vcelku zřejmé, proč tomu tak je – cena. Ta je dnes nejdůležitějším aspektem při hledání bydlení. Nikoliv velikost nebo zařízenost interiéru, ale právě cena. A ta je v tomto případě více než přívětivá, a to i když se rozhodnete pro jeden z nejlepších modelů, které se dnes na českém trhu prodávají. Ty navíc nejsou vůbec špatné, jelikož krom vynikajícího vnitřního zařízení obsahují i docela dost obytného prostoru. Nečekejte samozřejmě nic extra, ale s trochou snahy se dá žít prakticky kdekoliv, třeba i v mobilním domě nové generace.

Obývací poko

Je to trochu jiný styl bydlení, ale není za všech okolností horší. Výhodou je možnost kdykoliv přemístit celou svou domácnost kamkoliv budete chtít, třeba na nový pozemek. Můžete tak migrovat, jak se vám zachce. Absence základů navíc umožňuje tento druh obydlí oprostit o zbytečně mnoho papírování. Na stavební úřadě stačí koupi tohoto obydlí jen ohlásit.