Dovolená v Jižních Čechách s pronajatým vozem z autopůjčovny v Praze 9

Dovolenkové pobyty v České republice mají ve srovnání se zahraničními pobyty celou řadu výhod. Za prvé je to blíž z domova, takže jste na místě poměrně rychle, za pár hodin jízdy. Za druhé se tu dobře dorozumíte a v případě nějakého problému (úraz, onemocnění, nehoda) je snazší přivolat adekvátní pomoc. Za třetí se můžete takřka zcela vyhnout opatřením ve spojitosti s koronavirem, zvláště tehdy, pokud se vám podaří zajistit vhodné ubytování k penzionu, horské chatě nebo v kempu. A za čtvrté – naše země patří k nejkrásnějším na světě, je velmi rozmanitá, s celou řadou přírodních krás a památek.

jízda autem

Naplánujte si dovolenou sami

Co takhle nespoléhat na cestovní kancelář či podobného organizátora a vytvořit si vlastní program? Vyjde vás to levněji a hlavně si svůj volný čas naplánujete podle svého a můžete jej i pružně měnit. Rádi bychom vám nastínili jednu z možností, jak podniknout zajímavý výlet či vícedenní putování v jihočeském regionu, tam, kde se psaly dějiny husitského hnutí, spojené se slavným vojevůdcem Janem Žižkou z Trocnova. A kde začít? Třeba v Sušici. Je to městečko na Otavě, s tradicí výroby zápalek a nedaleko odtud při dobývání hradu Rabí přišel Jan Žižka o své druhé oko.

hrad Strakonice

Nepotřebujete k tomu ani vlastní vůz, ten si lze pronajmout v autopůjčovně Praha 9 Autopůjčovna Milan, to samé platí i pro jízdní kola či vodácké vybavení, chcete-li svou dovolenou pojmout opravdu velkoryse. Půjčovny kol a lodí naleznete např. v Sušici a máte možnost program volných dnů různě měnit podle počasí, nálady a vašich možností. Podél Otavy se dá jet autem, vlakem i na kolech po značených cyklostezkách a chcete-li tip na zajímavá místa, tak nevynechejte Sudoměř, kde probíhala husitská bitva, Hradišťský vrch u Písku, tvrz Kestřany, tůně u Hajské u jezu Slaník, kde se dříve těžilo zlato či město Strakonice se starobylým hradem. No a samozřejmě nesmíme zapomenout na samotnou malebnou krajinu v podhůří Šumavy.