Jak si zamilovat starý nábytek

Použitý nábytek si spousta lidí spojuje s nevzhledným a dřevokazným hmyzem prolezlým předmětem, o který již nikdo nemá zájem. To do jisté míry může být pravda, výhoda starého nábytku však spočívá v kvalitním dřevě a zpracování, čehož se dá náležitě využít.

Pokud již doma na půdě uchováváte starý nábytek, pokuste se ho vynést ven na světlo a důkladně jej prohlédněte. Jestliže je dřevo stále pevné a nejeví známky poškození od dřevokazného hmyzu, zamyslete se nad jeho užitečností ve vaší domácnosti. Jestliže daný nábytek již máte, nebo se do vašeho domu nehodí, nabídněte jej bazarům, které se zabývají prodejem starožitného nábytku.

starožitný nábytek

Jestliže se rozhodnete dát starému nábytku nový život, připravte se na zdlouhavý proces. Pokud se jedná o nábytek, jehož součástí jsou potahy, je nutné dřevo oddělit od tkaniny. Nejedná se o příliš složitý proces, tkanina je nejčastěji k dřevu připevněna spony či hřebíčky. Molitan bývá často poškozen, a proto je nutné jej vyměnit za nový. Nakonec následuje upevnění vámi vybrané textilie tak, aby nedošlo k její odchlípnutí od dřeva. Samotné dřevo je zapotřebí zbrousit tak, aby vyniklo dřevo a vy se tak zbavili zbývajícího nátěru. Poté je nutné dřevo ošetřit příslušným ochranným nátěrem a následně olejem na dřevo či barvou. Barvy vybírejte vzhledem k vašeho ostatnímu nábytku. Starožitný nábytek však bude ladit jak se světlými odstíny tak i s těmi tmavými.

opravený nábytek

Komoda, skříň, kredenc Svetpokladu.cz či jiný nábytek, je zapotřebí pečlivě rozebrat a dřevo opracovat stejně jako v případě ostatního nábytku. Přestože právě do tohoto nábytku pravděpodobně investujete nejvíce času, výsledek bude stát jistě zato.

Takto zrenovovaný nábytek je bude nejvíce vyjímat v chatách, venkovských sídlech či bytech, jejichž interiér je inspirován venkovským stylem. Navodí příjemnou atmosféru a interiér krásně zútulní, díky čemuž se budete cítit více jako doma.