Kvalitní dřevo je základ každé stavby

Snad žádná stavba se neobejde bez dřeva. Jedná se o dobře dostupný materiál se skvělými vlastnostmi, takže se opravdu vyplatí ho na stavbu použít. Na větší stavby se nejčastěji využívají hranoly. Ať už máte v plánu vybudovat pergolu, terasu anebo altán, anebo něco v interiéru domu, jistě vám přijdou vhod. Stejně tak jako desky, palubky anebo terasová prkna, kterými je můžete následně doplnit.
Hranoly mohou být poměrně velkým kusem dřeva, takže se na něm budou výrazně promítat jeho vlastnosti. Tedy především to, o jaké dřevo – jaký druh se jedná, a jak je opracované.práce se dřevem, hoblík
To, co zajímá naprosto všechny, je cena. V tomto případě se ovšem nevyplácí šetřit za každou cenu. Pokud sháníte materiál pro nějakou konstrukci, která by vám měla dlouho dobře sloužit, pořiďte si raději kvh hranoly místo těch obyčejných.
Rozdíl mezi kvh hranoly a obyčejným materiálem spočívá v tom, že toto dřevo je již předem ohoblované, tedy povrchově upravené, a především důkladně vysušené. Jedině kvalitně a důkladně vysušené dřevo vám zajistí tu nejvyšší kvalitu materiálu, který zůstane tvarově stálý, ať už z něj postavíte cokoli.
Velkým nešvarem nekvalitního materiálu je totiž právě to, že bude měnit svůj tvar. Třeba ne hned, ale po první zimě anebo za pár měsíců se změny jistě dostaví. A mohou být velmi nepříjemné. Materiál může praskat, může plesnivět, může se kroutit a jinak měnit tvar. A nic z toho hotové stavbě samozřejmě ani trochu neprospívá. Takže pokud chcete mít jistotu, že žádná z takových nepříjemností nenastane, pořiďte si důkladně vysušené dřevo.jehličnatý les, kmeny
A od věci jistě není ani to, že bude povrchově opracované, ohoblované. Ušetříte si tak spoustu práce a také materiál na jeho úpravu. Navíc, když budete chtít dřevo jakkoli povrchově ošetřovat – natírat, tak to ohoblované „spolkne“ mnohem méně nátěrových hmot. A to je další výhoda pro vás.