Méně je někdy více

Mé dětství bylo jiné, než dětství mé maminky a mého tatínka. Již na této větě můžete tedy vidět, že doba jde neustále kupředu. Z jednoho úhlu pohled je to přijímáno pozitivně, z druhého negativně. A v čem je tedy ten zásadní rozdíl?
Dle mého je největší rozdíl v tom, jak rodiče vychovávají své potomky. V dřívějších dobách bylo zvykem, že děti doma pomáhaly, a to bez řečí. Dnes se však často stává, že rodiče po svých dětech nic nechtějí, jelikož by tím mohli zabránit jejich osobnímu rozvoji.dřevěný houpací koník
Nemyslím si, že to, jak to dnes funguje je něčím, z čeho by si další generace mohla brát příklad. Naopak bych chtěla ukázat něco jako cestu, která by všem moderním rodičům mohla pomoci k tomu, aby si jich jejich potomci více vážili.
Dříve nebylo skoro vůbec možné, aby měly děti své vlastní hračky, což vedlo k tomu, že se o ně museli (ne)dobrovolně dělit se svými sourozenci. Často to nebylo úplně jednoduché, avšak i díky tomu z nich vyrostli dospělí jedinci, kteří si umí v dnešním složitém světě poradit. Dnes je však naopak trendem koupit dětem vše, co chtějí, a to není v žádném případě tím správným řešením! Pokud si vaši potomci zvyknou na to, že mají úplně všechno, tak stále budou chtít víc, a nic je nezastaví.kreslený obrázek tabletu a dětí
A jak tedy tento problém vyřešit? Jednoduše, a to tak, že dětem dopřejete to, co chtějí, ale v jakési omezené míře, díky které budete mít jistotu, že jste pro správnou výchovu svých dětí udělali http://www.extra.cz/co-udelali-s-nebohymi-miminky-10-nejnebezpecnejsich-sekt-sveta-se-predstavuje vše, co jste mohli. Dřív bylo normální že se v rodině nacházel například jeden dřevěný houpací kůň, o který se děti dělily, dnes to může fungovat kupříkladu tak, že jim koupíte společně jeden tablet, na kterém se budou střídat.
Ať už máte tedy problémy s dětmi jakékoliv, věřte, že když jim toho budete dopřávat o něco méně, vůbec nic tím nezkazíte, ba naopak. Vaše děti budou ve své podstatě šťastnější, protože je naučíte, jak si správně užívat život.