Mám ráda techniku

Pamatuji si, jak můj dědeček měl stále mnoho věcí, které byly technické. Vždycky jsem si přála, že jednoho dne budu taky mít technické věci, které bych mohla vyrobit a s kterými bych si mohla hrát. Jako malá holka jsem si moc hrála se sirkami. A nyní se určitě ptáte, jak si mohlo malé dítě hrát se sirkami Ovšem já jsem jen nezapalovala. Moc ráda jsem dělala nějaké ty hlavolamy, které jsou ze sirek, které jistě znáte. Je to třeba dva plus dva a tak podobně. Jsou to hry se sirkami a od té doby, co mě dědeček naučil tyto hry se sirkami a dalšími věcmi, jsem si zamilovala techniku. Aby se nyní ptáte, co má společného technika a sirky.

Technika stále roste.

Já vám musím říct, že mnoho ne, ale něco společného přeci jenom má. Musíte se u toho soustředit a musíte u toho přemýšlet. Jak jinak byste vymysleli něco technického, kdybyste něčemu nerozuměli? A technika a fyzika a matematika jdou opravdu ruku v ruce. Takže když jsem dokázala řešit nějaké matematické příklady, tak díky sirkám, tak jsem taky rozuměla technickém pokroku. Vždyť jsem si hrála taky se starým mobily. A jsem ráda to, že tam bylo plno tlačítek. Taky jsem měla ráda, když jsem mohla ten mobil rozebrat, když byl rozbitý. Ráda jsem si s hrála.

Technika je můj koníček.

A abych byla upřímná, tak obyčejné hračky mě nezajímaly. Chtěla jsem stále něco technického. A můj dědeček mě úplně chápal. On sám měl rád technické věci. A taky měl na půdě pěknou sbírku starých věcí. A protože dědeček řekl, a bylo staré věci byly ještě využité, tak mi řekl, že jsi nějaký jeho věci mohu vzít. Bylo asi dvanáct let. A byla jsem moc nadšená, že si budu moci hrát, s těmi věcmi, které mě zajímají a baví mě. A taky jsem si u dědečka vzala další starý telefon, takový ten velký starodávný, se kterým jsem si hrála a měla jsem ho dva roky. Bylo mi ho líto rozebrat. I když jsem se chtěla technicky v něčem vrtat, tak tento starý telefon jsem si uchovala. Myslím, že je to krásné dědictví a taky pěkný vynález. Je to technický pokrok, protože nyní jsou mobily.