Neuvěřitelné internetové bankovnictví

Zlodopedie (zlodějská podpultová encyklopedie):
„Opravdovým zázrakem zcela jednoznačně rozumíme: Uskutečnění takového neskutečného jevu, kterým se obohatíme bez výkonu trestu za krádež, loupež či kapsářství.“

Aladinova lampa

Mějme zcela libovolný (například Váš) bankovní účet, na který si majitel (v tomto případě Vy) pošle všechny finance ze svých spoření, investic a prodeje domů, které má k pronájmu. Pokud máte stále zájem o finanční zázrak absolutně dokonalého charakteru, pošlete všechny takto nahromaděné úspory na libovolný jiný účet (například můj).

Opravdovou skutečností se tak stane něco zcela neskutečného. Bezprostřední skutečností se stane, že peníze na účtu Vašem již skutečností nebudou. A pokud si je nevyžádáte zpátky a pošlete všechny tyto peníze skutečně na účet můj, mohu Vám také zaručit, že za ně budu neskonale vděčný, dokud je neprohraju v kartách.

Internetové bankovnictví

Po špuntech do uší je internetové bankovnictví jedním z nejužitečnějších vynálezů lidského ducha. Je jich sice celá řada, například mýdlo, teplá voda nebo zušlechťování nabytých darů přírody. Ale pouze díky technologii digitálních plateb mohou být Vaše peníze, kterými platíte, na účtu obchodníka ještě dříve, než je reálně obdržíte. Můžete si založit účtů hned několik, velké množství spoření, investic a dluhů online. A to vše, aniž byste se zamysleli.

Může se stát, že se díky chvilkovému pominutí rozumu z marketingové propagace hazardních her zadlužíme na celý život. Nebo nás o všechny naše úspory připraví mazaný podvodník, kterému sedneme na lep. Ale to není žádná tak úplná novinka. Dovedu si představit, že takováto majetková neštěstí hrozila i v době, kdy probíhala směna bez jakékoliv měny, protože spousta lidí by chtěla být bohatá zázračným mávnutím proutku.

Ale internetové bankovnictví má jednu skutečně nepopiratelně jednoduchou výhodu. Člověk díky němu nemusí poslouchat marketingovou propagaci nových produktů banky, když jde zaplatit složenku. (Na to jsou omšele zevšednělý telemarketing a nudně předschválené půjčky.)