Správná ochrana zraku

Zrak je důležitý pro každého člověka, protože nám zajišťuje vidění. Při práci dbejte na dostatečnou ochranu očí a ven se nám hodí brýle s UV filtrem.

Správná ochrana zraku

Nebezpečné činnosti

Mít zrak bereme jako samozřejmost, protože jej používáme od té doby, co vstaneme až po dobu, kdy jdeme spát. Ovšem měli bychom si jej vážit, protože být slepý není nic jednoduchého. Máme mnoho činností, při kterých je na místě mít ochranné pomůcky, jež bychom neměli rozhodně podceňovat nikdy. I když se v nich nemusíme cítit rovna pohodlně, tak mají rozhodně své důvody. Zdraví máme totiž jenom jedno a do velké míry jej ovlivňujeme sami.

lidské oko

Taková dobrá helma nám na stavbě může zachránit život. My se však vrátíme zpět k zraku. Při řezání strojními pilami, obrábění na strojích a tak dále odletují do okolí určité částice, takže musíme mít na sobě ochranné brýle, které je odrazí. Při činnostech jako je svařování vzniká spousta záření, takže průhledné brýle už nestačí. Musíme mít štít či helmu s dostatečně tmavým sklem, aby náš zrak nebyl poškozován, protože při pravidelném vystavování se tomuto záření jsou negativní dopady velké.

Slunce

Škodit našim očím můžou i věci z běžného života. Typickým příkladem je elektronika, protože ta vyzařuje modré záření, a proto bychom měli dodržovat obecná doporučení. Mezi ty se řadí dělat si dostatečné přestávky a zbytečně to s ní nepřehánět. Můžete také používat brýle, které filtrují škodlivé záření. Sluneční brýle polarizační fungují podobně, akorát nás chrání před slunečním zářením. Je to také pohodlné, protože v létě nám nepraží Slunce přímo do očí, takže nebudeme zažívat nepříjemný pocit, kdy se chceme někam podívat a přímo nám svítí do očí.

sluneční brýle

Polarizace filtruje i odražené paprsky, takže UV filtr má skvělou účinnost. Tyto brýle jsou kvalitní, takže mají předepsané vlastnosti a nemusíme se bát, že by očím škodily. Navíc jsou vzhledově opravdu krásné, takže s nimi můžeme chodit kamkoliv, protože nám rozhodně ostudu neudělají. Ceny nejsou nijak vysoké, takže Vám produkty jistě udělají radost.