Revize elektrických rozvodů a spotřebičů dokáže zabránit požáru

Co dokáže elektrická energie, jistě dobře víte, a uvědomujete si, že může přivodit i smrtelný úraz. Kromě toho může vyvolat i ničivý požár a tomu se snaží zabránit pravidelné revidování spotřebičů a hlavně elektrických rozvodů.

Vyplatí se elektro revize, i když není pro někoho povinná?

Povinnost provádět revize elektrických rozvodů není stanovena zákonem pro každého, ale to neznamená, že je to činnost potřebná jen kvůli úřednické byrokracii a ověřovacímu razítku. Odborníci doporučují tuto činnost každému, a to kromě zdravotního hlediska především kvůli nebezpečí požáru.

práce na elektrickém zařízení

Nebezpečí požáru nepodceňujte – statistiky hasičských zásahů jsou neúprosné a mnoho z nich je prováděno tam, kde by to díky prevenci vůbec nebylo nutné. S rozvody elektřiny je to jako se zdravím, když se o své tělo dobře staráte, nepotřebujete tolik lékařských zásahů. Když máte dobře zabezpečenou elektroinstalaci, můžete s klidným srdcem odcestovat na dovolenou a neriskovat návrat do vyhořelých trosek.

revize elektro

K požárům často dochází u starých rozvodů v hliníku, ale může se to stát i u rekonstruovaných objektů s novými rozvody. U těch hliníkových vzpomeňme například nedotažené šrouby ve svorkách vypínačů, rozvodných krabic a zásuvek, kdy vzniklý zkrat vyvolá elektrický oblouk a ten může zažehnout blízký hořlavý materiál, např. bytové textilie nebo dřevěný nábytek.

Revizi elektro Elektrokuchar.cz budou také vyžadovat pojišťovny v případě pojistného plnění, pokud ji nemáte a příčinou požáru bude vadná elektroinstalace, nemusí vám pojišťovna škodu uhradit.

Ach ty prodlužovačky – rádi bychom vám připomněli, že tento typ závady bývá občas podceňován, a může se stát slabým bodem, jakousi pomyslnou Achillovou patou vašeho bytu. Jediná, docela obyčejná, i když homologovaná prodlužovací šňůra, pokud ji nešikovně umístíte v místnosti, může způsobit požár, bývá to hlavně v situacích, kdy ji skřípnete v okně, pod dveřmi, mezi nábytkem, za psacím stolem, pod nábytkovou nohou nebo soklem, pod dveřním prahem atp.