Tipy na levné stěhování bez starostí

Jak je to s úrovní stěhovacích služeb

Po pádu železné opony v roce 1989 začala vznikat řada různých firemních seskupení a zasáhlo to i odvětví stěhovacích služeb. Stěhováci byli do té doby považováni za nepříliš důvěryhodné osoby a podle toho také stěhování vypadalo. Zkušenosti některých lidí z doby socialismu mohly ovlivnit i veřejné mínění a možná, že i dnes stále mezi pamětníky objevíte někoho, kdo se za každou cenu raději bude stěhovat na vlastní pěst.

krabice na stěhování

Doba se ale mění a s tím i kvalita stěhování, která dnes zahrnuje i další přidružené práce. Jde kupříkladu o demontáže a montáže nábytku včetně kuchyní či demontovatelných vestavěných skříní a práce s méně obvyklými předměty, jako jsou stroje a výrobní zařízení, umělecké předměty z galerií, hradů a zámků, sběratelské exponáty, velkoplošné televize, obří akvária atd. Nemusíte mít tedy obavy, že by si renomovaná stěhovací firma nedokázala poradit i s vaší zakázkou, konkurence v tomto odvětví je velká, tipů na levné stěhování Odnes to je více a firmy se snaží udržet svou prací dobrou pověst.

provoz na dálnici

Zredukujte své věci na minimum

Bude se vám lépe žít. Život není o hromadění majetku, ale o skutečném prožívání, tedy má smysl teprve tehdy, pokud věci užíváme k nějaké činnosti. Kupříkladu nemá význam vlastnit in-line brusle, když neumíme bruslit a pouze se na ně občas jdeme podívat, jak jsou pěkně uložené ve skříni. Možná vám tento příklad bude připadat příliš absurdní, ale jsou situace, kdy se s podobnými případy setkáte.

Využijte stěhování k tomu protřídit věci a odložit ty, které skutečně nevyužíváte a pouze vám zaclání místo v bytě. Možná, že i právě u vás se něco takového najde – obuv a oblečení, které vám zrovna nepadne nebo se vám již přestalo líbit, zbytečné spotřebiče, hračky, dekorace atd. Někomu to třeba udělá radost, můžete využít charitativních sbírek pro osoby postižené povodní či tornády, požárem domu atp.