Vypěstujte si křupavé klíčky pro zdraví

Napadlo vás někdy, že když chcete získat to nejcennější, co rostlina obsahuje, tak kvůli tomu nemusíte ani sázet, ani plít, ani hnojit? Veškeré potřebné vitamíny, minerály či enzymy můžete sklidit v té nejlépe stravitelné a chutné podobě, když se dáte do pěstování klíčků rostlin. A to je jak velice snadný, tak opravdu rychlý proces. A nejlepší na tom všem je, že takovému zahradničení se mohou věnovat i ti, kteří nevlastní ani ten nejmenší kus půdy, protože k tomu, abyste si vypěstovali hromadu chutných výhonků libovolných druhů rostlin, ani žádnou půdu nepotřebujete.

zelenina

Postačí vám jen nádoba na klíčení semínek. Ať už to bude obyčejná miska, upravená zavařovací sklenice anebo speciální misky či sklenice na klíčení, tak jako tak s ní oslavíte úspěch. Lišit se budou pouze v tom, zda vám celý proces ještě více usnadní anebo trochu zkomplikují, nicméně klíčit semínka můžete i bez speciálního vybavení.

čerstvé klíčky

Nicméně to, co v žádném případě nemůžete pominout, jsou semena na klíčení.
Vybírat můžete ze široké nabídky různých druhů rostlin, jak těch domácích, tak těch exotických, které se u nás dostaly do popředí, ať už se jedná o sójové klíčky anebo třeba velmi populární chia semínka. Každopádně velký úspěch jistě oslavíte i třeba se semeny ředkvičky, mungo fazolí, řeřichy, vojtěšky, slunečnice a mnohými jinými semeny. Klíčky se tak od sebe budou lišit svou barvou, velikostí, ale především chutí, podle které si je pravděpodobně budete vybírat. Ovšem od věci jistě není ani výběr podle obsahu cenných látek, které v té či oné rostlině najdete.

Díky výhonkům tak můžete výrazně obohatit svůj jídelníček a zásobit se celou řadou vitamínů i minerálů bez ohledu na roční období. Ušetříte tak za nákup zeleniny a ovoce, a také vitamínových preparátů z lékárny, a to především v zimě, kdy našemu tělu tyto látky nejvíce chybí.