Zútulněte si váš domov

Pokud máte rádi teplo domova a chcete mít doma krásné teplé barvy, pak se klidně pusťte do menších úprav vaší domácnosti, aby se vám co nejvíce líbila a cítili jste se v ní co nejlépe. Moderní jsou sice čisté bílé linie, spousta z nás má ale ráda přirozenost dřeva, hnědých a béžových barev a přírodních materiálů. Nenechte si diktovat módními trendy co by se vám mělo líbit.

dřevo

Dřevo

Dřevo je pro naše příbytky charakteristické již po celé stovky let. Z prvu počátku tvořilo celé obydlí, posléze, když se stavělo sofistikovaněji za pomoci kamene a cihel se dřevo přestěhovalo pouze do interiérů, kterým také dlouhodobě vévodilo. I v dnešní době je většina našeho nábytku dřevěná, avšak často se z vnějšku nábytku upravuje tak, aby dřevo nepřipomínalo. Ale právě vzhled dřeva je to, co je nám často milé a příjemné. Nebojte se jej v interiéru ponechat a to nejlépe ve formě masivního nábytku a podlah. Masivní dřevo je přesně to, co nám dodá energii.

dřevěná kuchyně

Kámen

Někdo vnímá kámen jako chladný, jsou však i druhy kamene, které působí teple a budou našim očím velice příjemné. Přírodní obkladový kámen https://www.stoneexpert.cz/může prozářit vaši chodbu a zpříjemnit ji, aby nebyla tak neosobní. Kámen se hodí spíše do užitkových prostor, jako jsou chodby, venkovní prostory a podobně. Kámen může působit jak chladně, tak i teple (třeba pískovec) a tím pádem si můžete vybrat to, co vyhovuje vám.

Kov

V některých místech se často využívaly i kovové prvky, které mohou být v kombinaci s dalšími materiály, jako je třeba dřevo. Kov se v našich domácnostech objevoval neméně často, jako třeba dřevo. Jeho výhodou je dlouhá trvanlivost a v případě dobrého zpracování i vysoká estetičnost. Kovové prvky si nechte vytvořit u kvalitního kováře, nebojte se připlatit si za ně, ve výsledku se vám to vyplatí, protože nejen že budou pěkně vypadat, také mnohem déle vydrží.